Dani bosanskohercegovačke kulture u Zagrebu

Povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine Vijeće bošnjačke nacionalne manjine Grada Zagreba u suradnji sa udrugom “Kreativna de Kultura”, organizuje manifestaciju „Dani bosanskohercegovačke kulture“ koja će biti održana od 22. do 29. novembra.

Potaknuti predstavljanjem bosanskohercegovačkih kulturnih i umjetničkih ostvarenja u Zagrebu, program će ove godine u suradnji s Vijećima i bošnjačkim organizacijama prvi put biti održan i u gradovima – Sisku, Puli, Rijeci, Dubrovniku i Velikoj Gorici.

U okviru programa uz tradicionalno prikazivanje bosanskohercegovačke kinematografije bit će upriličeni i drugi kulturni sadržaji.

Svečano otvorenje je u ponedjeljak, 22. novembra, u 19 sati u kinu “Tuškanac” na kojem će biti prikazan film “Quo Vadis, Aida”, redateljice Jasmile Žbanić.

RTV Slon/Fena

Pročitajte više
Ostavite komentar

Vaša Email adresa neće biti objavljena.

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje Vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se s tim slažete, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj više