Euro 2022: Poraz bh. rukometaša od selekcije Španije

Rukometaši BiH su večeras u Bratislavi u susretu trećeg kola grupe E Europskog prvenstva poraženi od aktuelnog šampiona Europe Španije sa 24:28.

Nakon dva poraza, od Švedske i Češke, Zmajevi su u posljednjem meču igrali dobro protiv favorita Španije, ali na kraju su ostali bez pobjede.

Naš tim je dobro otvorio susret i cijelo prvo poluvrijeme održavao gol ili dva prednosti. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 14:12.

Do 45. minute susreta Zmajevi su imali vodstvo, a potom su Španci poravnali i igrao se gol za golom. Od 52. minute je Španija stigla u prednost koju je držala do kraja.

Na kraju je rezultat na semaforu pokazao 24:28.

Ivan Karačić je bio najefikasniji u našim redovima, postigao je šest golova. Perić i Herceg su postigli po četiri. Kod Španaca, istakao se Casado sa sedam pogodaka.

Burić je imao deset odbrana i izabran je za igrača utakmice.