Futsal reprezentativci BiH poraženi od Španije

Futsal BiH je danas u Groningenu u meču prvog kola grupe D Europskog prvenstva u futsalu poražena od Španije sa 1:5.

Bio je ovo prvi nastup BiH u historiji na Euru, a sedmerostruki šampioni Europe su očekivano stigli do trijumfa.

Španija je povela u trećoj minuti golom Gomeza, da bi šest minuta kasnije Campos udvostručio prednost.

Igrala se 12. minuta kada je Josip Bošković smanjio rezultat na 2:1 i postigao historijski gol za BiH.

Ipak, Lozano u 18. minuti trese mrežu nemoćnog Dujmovića za 3:1.

Već na samom startu drugog poluvremena Ortiz je pogodio po četvrti put za selekciju Španije. Isti igrač u 38. minuti postavlja konačnih 5:1 za Španiju.

Za BiH su igrali Dujmović, Arnautović, Ivanković, Jelić, Kahvedžić, Bundavica, Sesar, Gašpar, Aladžić, Radmilović, Bošković i Pantić.

Selektor Krezo zbog suspenzije nije mogao računati na prva da golmana Galića i Milanovića, treći golman Poračanin je pozitivan na COVID-19., a zbog koronavirusa nije nastupio ni Petak.

U drugom meču naše grupe Gruzija je sa 3:2 savladala Azerbejdžan.

BiH u drugom kolu 26. januara igra sa Gruzijom, dok će Azerbejdžan odmjeriti snage sa Špancima.

Plasman u narednu rundu izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije iz grupe.