KBS “ORKKA” Lukavac osvojio titulu viceprvaka države i dvije bronze na Državnom prvenstvu za djecu

Danas jr Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac učestvovao na Državnom prvenstvu za djecu koje je bilo organizovano u zeničkoj Areni. Na Državnom prvenstvu učešće je uzelo 685 takmičara iz 90 karate klubova.
Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u pratnji trenera Željka Zombre, nastupio je sa tri mlade takmičarke, koje su ostvarile puni učinak, osvojivši tri medalje, i to jednu srebrenu i titulu viceprvaka države, i dvije bronzane medalje.
Srebrenu medalju i titulu viceprvaka BiH, osvojila je Sarah Ikanović, u kategoriji borbe djevojčice 12 godina, -40 KG.
U istoj kategoriji, borbe djevojčice -40 KG, bronzano odličje osvojila je Emina Fatušić .
Drugu bronzu za KBS ORKKA Lukavac, osvojila je Minela Ćosić, u kategoriji borbe djevojčice -50 KG.
Medaljama sa Državnog prvenstva, mlade takmičarke KBS ORKKA su izborile svoje mjesto u dječijoj reprezentaciji BiH.
Statusom reprezentativki BiH u dječijem uzrastu, Klub borilačkih sportova “ORKKA” Lukavac, u 2021. godini, u svojim redovima i zvanično ima reprezentativce BiH u svim selekcijama za predstojeće reprezentativne nastupe, i to djeca, kadeti, juniori, mladji seniori i seniori.