Tehnograd

Nogometašice BiH poražene od Danske rezultatom 0:3(0:2)

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Trening centru Nogometnog saveza BiH od Danske rezultatom 0:3(0:2) u meču 5. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023. godine.

Danska, koja je u prvom međusobnom susretu, prije mjesec dana, na svom terenu slavila s 8:0, povela je već u 1. minuti današnjeg susreta u Zenici, a strijalac vodećeg gola bila je Kathrine Kuhl. Na 2:0 za gošće povisila je u 15. minuti Signe Bruun.

Treći i jedini gol u drugom poluvremenu, za gošće je postigla u 80. minuti Emma Snerle. Danska je, tako, slavila s 3:0.

Dankinje su ostale na čelu tablice grupe E, s maksimalnih 15 bodova, dok je BiH s jednim bodom, kojeg su prije dva mjeseca osvojile na Malti (2:2) ostala na petom mjestu. Upravo će Malta, 30. novembra, također u Zenici, biti naredni protivnik nogometašica BiH.

Danas u okviru ove grupe igraju i Rusija – Azerbejdžan. Ruskinje također imaju 100-postotan učinak, a do sada nisu primile nijedan gol. Sutra igraju Malta – Crna Gora. Tabela grupe E: Danska 15, Rusija 14 (-1), Crna Gora 6 (-1), Malta 4 (-1), BiH 1, Azerbejdžan 0 (-1) bodova.