PK ”ZMAJ-Alpamm” na Međunarodnom plivačkom mitingu ”Plivački (re)Start”

Sinoć je u Sarajevu je održan Međunarodni inkluzivni plivački miting „Plivački (re)Start“ u organizaciji plivačkog kluba “Sport Time” i “Spid” iz Sarajeva. Plivalo se na velikom pedesetmetarskom bazenu sa osam staza i elektronskim mjerenjem vremena.

Na mitingu su učestvovala 24 plivačka kluba sa 400 takmičara iz 2 zemlje: Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Plivački klub “Zmaj-Alpamm” Tuzla sa jednim takmičarom, Kenanom Dačićem, bio je jedini plivački klub iz Tuzle i TK koji je uzeo učešće na ovom takmičenju.

Kenan (2006. god.), iako bez adekvatnih treninga u bazenu već 4 mjeseca, osvojio je jednu bronzanu medalju u disciplini 50 metara delfin. U kategoriji A (2007. godišta i stariji), u ukupnom plasmanu zbirom 4 plivane utrke, Kenan je zauzeo odlično 5. mjesto u konkurenciji 228 dječaka. U ostali disciplinama u kojima je nastupio ostvario je sljedeće rezultate: 100 slobodno 7. mjesto, 50 slobodno 8. mjesto i 100 delfin 7. mjesto.