RK Konjuh bez bodova u utakmici protiv ekipe Iskra

RK Konjuh Živinice u subotu je odigrao utakmicu na domaćem terenu protiv ekipe RK Iskra. Utakmica 27.kola PLBiH završena je rezultatom 21:22, u kojoj su domaćini ostali bez bodova. Rukometaši Konjuha utakmicu 27.kola mogu pamti po mnogo propuštenih prilika. U igri protiv ekipe Iskre koja se nalazi na dnu tabele, momci Konjuha mogli su bolje odigrati, čemu su se nadali i igrači, ali kako kaza jedan od njih  poslije utakmice , poraz pripisuje sopstvenim greškama. Pred naše kamere niko nije želio, da li zbog poraza ili nervoze koja je i nakon utakmice vladala, znaju u RK konjuh. Utakmica između RK Konjuh i RK Iskra od samog početka igrala se gol za gol. Tako da se na poluvrijeme otislo sa rezultatom 13:13. U drugom dijelu  utakmice momci Konjuha uspijevaju napraviti seriju koja im je donijela dva gola prednosti 16:14. Nakon toga , gol kod protivnika je bio miran, dok su gosti poprilično tresli mrežu  golmanu Konjuha. Golaman gostiju je uspio odbraniti 6 penala što je bilo sasvim dovoljno da tokom prvih 50 minuta utakmice gosti naprave prednost od 4 gola razlike, 16:20. Bez koncentracije , rukometaši Konjuha fulali su skoro 10 zicera. Utakmica se završava rezultatom 21:22. Najefikasniji u večerašnjem susretu su bili Modrić sa 4 a toliko puta su pogađali i Dautović i Klopić. Narednu subote RK Konjuh gostuje u Trebinju gdje će  igrati protiv ekipe RK Leotar. Dijana Svrakić RTV Živinice