U prvom tromjesečju rast prometa u hotelijerstvu i ugostiteljstvu u FBiH od 5,1 posto

U prvom tromjesečju 2023. godine u odnosu na četvrto tromjesečje 2022. godine ukupni sezonski prilagođeni promet u hotelijerstvu i ugostiteljstvu u Federaciji BiH zabilježio je rast od 5,1 posto.

Promet u oblasti Djelatnost smještaja zabilježio je rast od 0,9 posto u odnosu na četvrto tromjesečje 2022., dok je promet u oblasti Djelatnosti pripreme i usluživanja hrane i pića zabilježio rast od 8,9 posto.

Kalendarski prilagođeni ukupan promet u hotelijerstvu i ugostiteljstvu u prvom tromjesečju 2023. godine zabilježio je rast od 29,6 posto, u odnosu na prvo tromjesečje prošle godine, podaci su Federalnog zavoda za statistiku.

Promet u oblasti Smještaj bio je veći za 29,3 posto u odnosu na promet ostvaren u istom tromjesečju 2022. godine, dok je promet u oblasti Djelatnosti pripreme i usluživanja pića bio veći za 29,8 posto.

RTV Slon/Fena

The post U prvom tromjesečju rast prometa u hotelijerstvu i ugostiteljstvu u FBiH od 5,1 posto appeared first on RTV SLON.

RTV SLON

Pročitajte prvi vijesti iz Živinica na Vašem uređaju, pretplatite se sada.

Pročitajte više
Ostavite komentar

Vaša Email adresa neće biti objavljena.

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje Vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se s tim slažete, ali možete odustati ako želite. Prihvatam Pročitaj više